Spørsmål

Ble slått ned på jobbfest

  • Kjønn: Kvinne
  • Alder: 53 år

Jeg ble voldelig nedslått på jobbfest av kollega. Jeg gikk imellom 2 kollega som begynte slåss. Vitne forteller man var meget hissig, tok kvelertak på meg og dyttet meg ned hardt i bakken og slo hodet mitt flertall ganger I bakken. Han er siktet men jeg tørr ikke og gjøre så han straffes.

Dels fordi da kommer mange hate meg på jobb og er redd jeg ikke komme tørre gå tilbake til jobben min jeg elsker men også siden dette er en meget godt likt lærer på skolen jeg jobber.

Han er tilbake på jobb.

Jeg er sykmeldt 100%, har kraftig hodepine,sover dårligt om natten,våkner annen hver time helt svett,vært hjemme hele dagen siden fredag og vil ikke gå ut.

Rektor på skolen tok kontakt med meg på lørdag men ikke etter det.

Føler ikke de gjør jobben sin.

Har kontakt med fastlege og også tatt kontakt med fagforbundet.

Men jeg mår så dårlig.

Politiet sa jeg skulle ta kontakt.

Besvart: 02.02.2026, kl. 15:38

dinutvei.no

Hei, og takk for at du tar kontakt.

Vi beklager så mye at det tok tid å svare deg. Det du beskriver at skjedde på jobbfest, og situasjonen du nå står i, høres langt fra greit ut. Det er godt du har vært i dialog med fastlegen din, og vi håper reaksjonene og plagene du opplever vil avta. At du reagerer på hendelsen er forståelig. Hvis rekasjonene du beskriver vedvarer, anbefaler vi at du snakker med fastlegen din på nytt.

Noe du også kan vurdere er å kontakte, eller undersøke på kommunenes hjemmeside – hva de kan tilby av rask psykisk helsehjelp, med eller uten henvisning. Du kan lese mer om dette her: Psykisk helsehjelp – Dinutvei. Ofte kan det å snakke med en fagpeson, være til god nytte for å bearbeide hendelser og reaksjoner i etterkant.

Ønsker deg alt godt.

Vennlig hilsen oss i dinutvei.no

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding!

Vi leser alle tilbakemeldinger, men kan dessverre ikke svare på dem.